bubákovo

bubák | neobzeraj sa stojím hneď za tebou;)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
bubakovo

Príde za otcom päť ročný chlapec a pýta sa ho čo je politika. Zamyslený otec mu začne vysvetlovať: "pozri je to ako u nás doma: ja som kapitalizmus.Ja zarobím peniaze a nosím ich domov. Mama to je vláda. Mne tie peniaze vezme, niečo is nechá a ostatné prerozdelí podľa jej vlastného uváženia. Naša služobná to je robotnícka trieda. Tá pracuje a my ju zato platíme. Dedko, to sú odbory, dohliada na to aby robotnícka trieda nebola vykorisťovaná. Ty sám si ľud a tvoj mladší braček Janko je naša spoločná budúcnosť, pre vás ot všetko robíme. Rozumieš tomu už trochu?" pýta sa šťastný otec že to synovi vedel takto pekne opísať. Chlapček sa ale dlho zamyslí a povie:"zatial ešte nechápem ,nechám si to prejsť v noci hlavou".
V noci sa mladý chlapec prebudí na hrozný zápach,pretože sa malý Janko pokakal. Ferko teda vybehne s postele aby ot ohlásil rodičom. Príde do spálne kde nájde len maminu ale tú sa nedá zobudiť tak hľadá niekoho ďalej. Príde k izbe služobnej nakukne a vidí ako si to jeho otecko rozdáva so slúžkou nevriacky pozerá tí dvaja si ho nevšimnú. Malý Ferko znechutený odchádza, keď tu zbadá dedka ako z vedalajšej izby s kresla nakúka do izby služobnej dedko ten sa však nenechá ručšiť malou postavou na chodbe. Ferko sa teda celý nahnevaný vracia do izby k pokakanému bračekovi.
Ráno sa ho otec opýta:"no čo Ferko už vieš čo to tá politika je?"
Ferko smutne odpovedá:"8no už viem ale je to trošku inak ako si mi to včera vysvetloval."
"A ako teda " pýta sa zvedavý otec.
"No, kapitalizmus zneužíva robotnícku triedu. Odbory sa tomu nečinne prizerajú zatialčo vláda tvrdo spí. Luď nie je nikým všímaný a naša spoločná budúcnosť leží v sračkách"

 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader